Σχολικό ημερολόγιο 2020 - 2021

Ωρολόγιο πρόγραμμα τμημάτων από Δευτέρα, 10/5/21 (δια ζώσης εκπαίδευση).

Ωράριο λειτουργίας τμημάτων και διαλείμματα.

Εγκύκλιος του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων σχετικά με το άνοιγμα των Σχολείων, από την Δευτέρα 10/5/21.

Θέμα: Ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον κορωνοϊό COVID – 19.

Χρόνια πολλά για την επέτειο των 200 χρόνων, από την Εθνική Επανάσταση του 1821.

25 Martiou 1 2 25 Martiou 2 2

1821-2021

Χρήσιμες πληροφορίες από το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.

Οδηγίες από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) για τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών μας.

Οδηγίες από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) σχετικά με την επαναλειτουργία των σχολείων (Σεπτέμβριος 2020).

Ενημέρωση για την εκπαίδευση από απόσταση, στο σχολείο μας.

Οδηγίες από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) σχετικά με την επανέναρξη των σχολείων.

Οδηγίες από το 2ο Κ.Ε.Σ.Υ. Πειραιά (Κέντρο Εκπαιδευτικής & Συμβουλευτικής Υποστήριξης Πειραιά)

Οδηγίες από την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος(Ελληνική Αστυνομία).

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΓΟΝΕΩΝ, ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

Οδηγίες για την παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι (από ΕΟΔΥ).

Οδηγίες και συμβουλές για τη χρήση των κοινωνικών δικτύων από το Ελληνικό κέντρο ασφαλούς διαδικτύου (SaferInternet4kids).

Κανονισμός λειτουργίας Μαθητικών Κοινοτήτων