1oGymKoryd

Η θέση του σχολείου μας στον χάρτη

Ο σύλλογος εκπαιδευτικών του σχολείου μας εύχεται στους μαθητές μας και στους γονείς τους καλή σχολική χρονιά!!!

Ώρες υποδοχής γονέων και κηδεμόνων για το σχολικό έτος 2023-2024

Ωρολόγιο πρόγραμμα εκπαιδευτικών, από 26/02/2024

Ωρολόγιο πρόγραμμα τμημάτων, για εκπαίδευση από απόσταση (Webex)

Ωρολόγιο πρόγραμμα εκπαιδευτικών, από 22/1/2024

Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία ή με ειδικές ανάγκες (ΑΜΕΑ), που έχει ορισθεί κάθε 3η Δεκεμβρίου από την Γενική συνέλευση του ΟΗΕ το 1992, πραγματοποιήθηκε (από τη θεολόγο Ελένη Μιχαήλ) στο σχολείο μας Δράση για την καλλιέργεια ενσυναίσθησης, την αναγνώριση του ρόλου των ανθρωπίνων δικαιωμάτων για όλους τους ανθρώπους, την συνειδητοποίηση της αναγκαιότητας των ίσων ευκαιριών για όλους στην εκπαίδευση, στις ευκαιρίες εργασίας - απασχόλησης, στην πρόσβαση στα μέσα μεταφοράς και εν γένει της ένταξης των ατόμων σε κάθε πτυχή της ζωής

Η δραστηριότητα με την ελληνική νοηματική γλώσσα σκοπό είχε την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση των μαθητών /τριών του σχολείου σε θέματα αναπηρίας.

Αίτηση για το πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας για το σχολικό έτος 2023-2024.

Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας του Σχολείου μας (2023-2024).

Έτησια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2022-2023).

Το νέο Δ.Σ. του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Εγγραφές, μετεγγραφές, φοίτηση και θέματα οργάνωσης της σχολικής ζωής στα σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Ενδοσχολική Βία (Πρόληψη-Αντιμετώπιση)

Χρήσιμες πληροφορίες από το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.

Οδηγίες από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) για τους Γονείς και Κηδεμόνες των μαθητών μας.

Οδηγίες από την Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος(Ελληνική Αστυνομία).

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΓΟΝΕΩΝ, ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

Οδηγίες και συμβουλές για τη χρήση των κοινωνικών δικτύων από το Ελληνικό κέντρο ασφαλούς διαδικτύου (SaferInternet4kids).

Κανονισμός λειτουργίας Μαθητικών Κοινοτήτων