Ανακοινώσεις Εκδρομών

Σχολικό Έτος 2014 - 2015

Την Τρίτη 16/12/2014 το σχολείο μας προγραμματίζει Διδακτική Επίσκεψη στον Αρχαιολογικό χώρο της Ελευσίνας.

Την Πέμπτη 15/1 και την Τρίτη 27/1/2014 οι μαθητές της B τάξης στο πλαίσιο του μαθήματος  του Σ.Ε.Π. θα πραγματοποιήσουν επίσκεψη στην Βιομηχανία Tasty Foods.

Την Τετάρτη 21/1/2014 το σχολείο μας προγραμματίζει Σχολικό περίπατο στον Φλοίσβο Παλαιού Φαλήρου και επίσκεψη μαθητών στο "Θωρηκτό  Αβέρωφ".

Σχολικό Έτος 2015 - 2016

Την Τετάρτη 02/03 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει τις παρακάτω Διδακτικές επισκέψεις.

Η Α τάξη στο Ναυτικό Μουσείο.

Η Β τάξη στην ΕΜΥ.

Η Γ τάξη στο Αστεροσκοπείο.

-----------------------------------------------------

Την Πέμπτη 04/02 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει Σχολικό Περίπατο στο Μεγάλο Πεύκο.

-------------------------------------------------

Την Τετάρτη 9/12 το Σχολείο μας έχει προγραμματίσει Διδακτική επίσκεψη στο Ευγενίδειο Ίδρυμα για την παρακολούθηση της εκπαιδευτικής ταινίας "Ζωντανός Πλανήτης".

-----------------------------------------------------
Την Τρίτη 10/11 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει τις παρακάτω Διδακτικές επισκέψεις.

Η Α τάξη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Αθηνών.

Η Β τάξη στο Αστεροσκοπείο Αθηνών

Η Γ τάξη στο Ίδρυμα Λασκαρίδη

---------------------------------------------------------

Την Τρίτη 20/10 το σχολείο μας έχει προγραμματίσει Σχολικό Περίπατο στο Αθλητικό Πάρκο Πάρνηθας.