Θεατρικό Έργο Σχολικού Έτους 2014-2015

Τη φετινή σχολική χρονιά (2014-2015) η θεατρική ομάδα του σχολείου μας  παρουσιάζει το έργο "Παραμύθια........αλλιώς"  που είναι  βασισμένο σε παραμύθια του Τζάνι Ροντάρι και διασκευασμένο από  τον Σωτήρη Νησιάγκα. Η μουσική επιμέλεια είναι του Δημήτρη Μελλά και η σκηνοθεσία και τα σκηνικά του Σωτήρη Νησιάγκα. Η παράσταση ανεβαίνει στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος "Το θέατρο στο σχολείο" με υπεύθυνους καθηγητές τον Κ. Κρανίου, Δ. Μελλά και Σ. Νησιάγκα. Συμμετέχουν 23 μαθητές από όλες τις τάξεις του σχολείου, οι περισσότεροι με διπλούς ρόλους, στις τρεις ιστορίες που περιλαμβάνει το έργο, με δυο διαφορετικά φινάλε η κάθε μια ιστορία. Το σχολείο συμμετέχει στο 9ο φεστιβάλ μαθητικού θεάτρου που διοργανώνει ο Δήμος Πειραιά σε συνεργασία με την Διεύθυνση Πειραιά.

Prosklisi

Το πρόγραμμα